Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców

Kiedy pojawia się malutki maluch, rodzice czekają, kiedy może on trzymać głowę, przewracać się, siadać, czołgać się, chodzić ... U zdrowych dzieci wszystkie powyższe umiejętności pojawiają się same, nawet jeśli rodzice nie biorą żadnych dodatkowy wysiłek. Jednak młode mamy i tatusiowie często zastanawiają się, jak nauczyć dziecko czołgać się, w jakim wieku powinien opanować tę umiejętność i co zrobić, jeśli dziecko nie czołga się na czas.

Z reguły dzieci zaczynają się czołgać w ciągu 6-8 miesięcy, jednak niektóre dzieci tęsknią za tym etapem i natychmiast przenoszą się na nogi i chodzą. Ten wariant rozwoju jest idealnie zgodny z normą, ale pediatrzy jednogłośnie mówią, że pełzanie jest bardzo przydatne w wzmacnianiu mięśni pleców i poprawie zdolności motorycznych. Ponadto dzieci, które opanowały tę użyteczną umiejętność, stają się znacznie bardziej niezależne i trwałe, ponieważ mają możliwość osiągnięcia pożądanego celu. Dlatego też wszystkim rodzicom przydaje się wiedza, jak nauczyć dziecko czołgania się.

Pierwsze treningi
Etap czołgania poprzedza etap przygotowawczy, podczas którego miękiszu uczy się stawać na czworakach. Jego ruchy są nadal bardzo zabawne i niezręczne - rozciągnięte na rączkach, unosi osioł na sekundę, ale potem uderza go w brzuch, ponieważ koordynacja ruchów rąk i stóp jest niesamowicie trudna! Takie szkolenie trwa dość długo i stopniowo dziecko zaczyna coraz lepiej. Następny etap to kołysanie. Pewnie stoi na czworakach okrucha, kołysząc się tam iz powrotem, próbując wykonać pierwsze ruchy pełzające. Najczęściej młodzi ludzie najpierw nabywają umiejętność czołgania się do tyłu (do tyłu), a dopiero potem uczą się iść naprzód. Niektóre dzieci pełzają po brzuchach - plastikiem, wijąc się jak małe robaki, inne poruszają się, siedzą na papieżu, inni podnoszą się na rękach, ale najbardziej tradycyjną opcją jest krzyż pełzający naprzemiennie z rękami i nogami. To właśnie raczkowanie jest najbardziej użyteczne, dlatego rodzice powinni starać się, by dziecko poruszało się w ten sposób.

Jak nauczyć dziecko czołgania się - zalecenia i ćwiczenia
Jak pomóc dziecku w nauce się czołgać? Po pierwsze, musisz to zrobić, aby przez większość czasu okruchy spoczywały na podłodze. Jeśli dziecko jest najczęściej w chodzaku, stołku lub łóżeczku w czasie czuwania, bardzo trudno będzie mu nauczyć się wchodzić na czworakach, a następnie czołgać się, a takie dzieci mogą po prostu pominąć ten ważny etap. Po drugie ważne jest, aby organizować wokół dziecka stymulujące otoczenie - organizować jasne grzechotki, kostki, kule. Początkowo zabawki powinny znajdować się na wyciągnięcie ręki od dziecka, ale stopniowo należy je dalej i dalej przesuwać. Po trzecie, gdy myślisz o tym, jak nauczyć dziecko czołgać się, ważne jest, aby stłumić chęć spełnienia wszystkich żądań ukochanego dziecka na jego pierwszą prośbę. Jeśli karapuz bardzo chce rozważyć zabawkę, którą lubisz, nie musisz mu jej dawać (nawet jeśli mrowisko głośno tego żąda), ale musisz pomóc sobie samemu dotrzeć do celu.

Dla tych, którzy zastanawiają się, jak nauczyć dziecko czołgać się, można polecić specjalne ćwiczenia. Aby pomóc karapuzie wejść na czworaka, musisz położyć brzuch na pieluchę, a następnie lekko podnieść go za wolne krawędzie. Jeśli dziecko jest trudne do utrzymania w tej pozycji, musisz stworzyć oparcie (położyć rolkę lub po prostu przyłożyć rękę do nóg). Możesz również umieścić małą poduszkę lub ręcznik pod brzuszkiem i piersią. W takim przypadku miękisz może pozostać dłużej w pozycji na czworakach. Bardzo przydatne do masażu dziecka (zarówno zawodowego jak i matek), gimnastyki, pływania (optymalne w basenie dla dzieci, ale możliwe w dużej domowej wannie) i ćwiczeń na dużej dmuchanej piłce, z którymi ciężko pracować, kładąc nacisk na ręce.

Ale nawet jeśli rodzice wiedzą, jak uczyć przeczołgać dziecko i regularnie spędzać gimnastykę i rozwijać ćwiczenia, istnieje możliwość, że przez 8-9 miesięcy życia młodzieniec nie będzie się czołgał samoczynnie. Jeśli reszta dziecka rozwija się normalnie, nie panikuj i nie bij alarmu, po prostu musisz kontynuować ćwiczenia i zachęcić je do pełzania na wszystkie dostępne sposoby. Być może ten dzieciak potrzebuje trochę więcej czasu, aby opanować tę umiejętność. Jest jeszcze jeden ciekawy sposób, jak nauczyć dziecko czołgać się - pokazać mu osobisty przykład (szczególnie ta opcja działa z tymi dziećmi, które od dawna nauczyły się stanąć na czworakach, ale nie ośmielam się iść naprzód). A jeśli pancerz kategorycznie nie chce się czołgać, wolą wspinać się po nogach i tupać po piedestale, warto okazać trochę cierpliwości i spróbować zorganizować trening pełzania w grze.

Jak nauczyć dziecko czołgania się - porady dla rodziców

7 sekretów ludzi, którzy są zawsze czyści w domu Czy chcesz być czysty w domu zawsze i nie tylko w niedziele po wiosennych porządkach? Następnie postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.

15 najpiękniejszych żon milionerów. Poznaj listę żon najbardziej udanych ludzi na świecie. Są niesamowitym pięknem i często odnoszą sukcesy w biznesie.

5 przepisów dotyczących zmarłego, które mogą cię przerazić. Przez całe życie każda osoba spotyka się ze śmiercią i z reguły zdarza się to nieraz. Dlatego są specjalne zamówienia.

15 objawów raka, które kobiety najczęściej ignorują. Wiele objawów raka jest podobnych do innych chorób lub stanów, więc często są one ignorowane. Zwróć uwagę na swoje ciało. Jeśli zauważysz.

7 powodów, dla których nie powinieneś brać prysznica codziennie Jeśli bierzesz prysznic codziennie lub nawet kilka razy dziennie, popełniasz poważny błąd - i właśnie dlatego.

Jaki kształt nosa może powiedzieć o twojej osobowości? Wielu ekspertów uważa, że ​​patrząc na nos, można powiedzieć wiele o osobowości danej osoby. Dlatego na pierwszym spotkaniu uważaj, aby nos był nieznany.Related news

Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców Jak nauczyć dziecko czołgania się - wskazówki dla rodziców