Prečo sa husky líši od husky? Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky

Sú to prekvapivo krásne psy. Nikto ich nemôže prejsť ľahostajne. Ale nie každý môže rozlišovať medzi týmito dvoma šľachtickými plemenami - skutočne majú veľa spoločného. Je čas zistiť, ako sa husky líši od husky. Preto sa musíte zoznámiť s charakteristikami každého plemena.

Sibírsky husky

Jedná sa o severný sánkový pes pôvodného ruského pôvodu, hoci FCI (Medzinárodná kynologická únia) mu pripisuje americké korene.Prečo sa husky líši od husky? Podobnosť a rozdiel medzi husky a huskyV skutočnosti chovatelia v Amerike používali na chov moderné plemená domorodých psov, ktoré boli odobraté z domorodých národov Anadyra, Kamčatky a Kolymy - Yukagirs, Eskimos a Kereks. Všetky tieto malé etnické skupiny sa mylne zjednotia pod spoločným názvom "Chukchi". Prvý rozdiel medzi húsenicou a chlpáčom spočíva len v vymenovaní: husky je hnacie plemeno, husky loví.

Na vrchole zlatého spevu na Aljaške boli hlavnými dopravnými prostriedkami psy. Do tej doby Američania už zvládli ruský Ďaleký východ a Sever - obyvatelia sa aktívne zaoberali lovom veľrýb a tuleňov. Takže nebolo otázne, ktoré psy sa premiestňujú na Aljašku. V tomto štádiu bol rozdiel medzi husky a husky trochu vyrovnaný - obaja psi boli rovnako v dopyte.

Odkiaľ pochádzajú americké korene?

Toto nedorozumenie sa stalo na začiatku dvadsiateho storočia. V krajine sovietov bol po prvý raz zostavený všeobecný register severných psov. Farba kmeňového kmeňa - sánkovanie - sa nedostala do tohto registra, pretože neboli považované za sľubné: v ZSSR by už nemali jazdiť na psích sanech. Na obzore už boli lietadlá, vrtuľníky, snežné skútre a aerosóly. Američania boli ďalekosiahle. Boli vyvezené zo Sibíru a už začali v Spojených štátoch začať sánkovanie a čoskoro ich rád zdobili ako plemeno, nakreslili všetky rysy každého druhu a poddruhu v registri a špecifikovali najmä to, ako sa líška líši od husky. Uprednostňovali ho pre husky, ako vynikajúce pretekárske plemeno. Mimochodom, preteky psov, ktoré sa konajú na Aljaške od roku 1908, sa konajú dodnes.

Charakteristika plemena Husky

Husky majú malú veľkosť - až 60 cm v kohútiku u mužov a až 56 cm u žien - s malou hmotnosťou (maximálne 28 kg). Ale táto kompaktnosť je klamná - sibírsky husky môže neúnavne prevádzať jazdcov celé hodiny za najťažších podmienok. V sklade charakteru sú to veľmi priateľskí psi, čo vylučuje ich použitie ako stráže. A lovci nie sú veľmi dobrí.

Ruská Laika

Ako už bolo spomenuté vyššie, lúk je primárne poľovný pes a to je hlavná odpoveď na otázku, ako sa husky líši od husky. Tento názov môže byť celkovo označený ako kolektívne označenie všetkých poľovníckych psov lesnej zóny euroázijského severu. Týkajú sa skupiny špicov a ich poddruhov. Tento pes v Rusku bol šťastnejší: v roku 1911 bolo plemeno oficiálne klasifikované ruskými kynológmi. Rozdiely medzi husky a husky sú tiež v tom, že v prípade husky primát v jeho chove nepodliehal cudzincom, a to zostalo "ruský husky". V tomto prípade jeden z priekopníkov chovných plemien - vášnivý lovec a chovateľ psov, princ AA Shirinski-Shikhmatov - poznamenal, že existuje toľko druhov husky, ako sú kmene žijúce na severe a Sibíri. Celkom prideliť desiatky poddruhov: Tunguska, Finno-Karelian, Zyryan, Ostyak, Votyacka, Nórska, Buryat husk ... Zoznam je veľmi pôsobivý. Vďaka úsiliu skutočných fanúšikov kynológie - už spomenutému AA Širinskému-Šikhmatovovi, MG Dmitrievovi-Sulimovi a ďalším - sa hlboké štúdie tohto plemena objavili. Avšak neskôr, od roku 1925, boli mnohé rozsudky prvých výskumníkov uznané za chybné, väčšina z uvedených odrôd nikdy neexistovala. Pri každej následnej klasifikácii bol zoznam Laika revidovaný. Dnes sú známe rusko-európske, východosibírsky, západosibírsky, jakutský, karelo-fínsky laika.

Laika: charakteristika plemena

Je to skutočný lovec, tak silný a agilný, že chodí s najväčšími zvieratami - kopytníky a dokonca aj medvede, rovnako ako malá zverina - kožušinové zvieratá. Laika loví a prináša korisť a to je základným znakom toho, čo sa husky líši od husky. Pokiaľ ide o výšku a hmotnosť, obaja psi sú takmer rovnakí. Laika dosahuje v kohútiku 60-61 cm, hmotnosť - až 23 kg. Je tiež našuchorený, s pevnými vyčnievajúcimi vlasmi a snehovo bielym golierom, podobne ako husky.

Husky a husky: Čím rôznejšie a podobné plemená

Prečo vzniká otázka podobnosti dvoch úplne odlišných plemien? Aby sme boli spravodliví, musíme pripustiť, že existujú podobné znaky. Obe plemená z hľadiska výšky a hmotnosti patria do strednej kategórie. Títo a iní psi majú luxusný hrubý kabát s tvrdým podsadou, ktoré im pomáha cítiť sa v náročných podmienkach na Sibíri a ďalekom severe. Farba v husky a husky môže byť podobná - od čiernej a bielej až hnedo-bielej, s hustým bielym golierom. Vo všeobecnosti sú obaja psy veľmi pekné a nenechávajú nikoho ľahostajný.

A teraz o rozdieloch. Prvý rozdiel medzi husky a husky je vonkajší. Skúsený chovný pes je ťažké zameniť tieto zvieratá, hoci je niekedy ťažké vyriešiť amatéra. Preto je užitočné znova zvážiť príznaky každého zvieraťa, aby sme vedeli, ako odlíšiť husky od husky.

Explicitné rozdiely medzi skalami

O prvých a hlavných rozdieloch už bolo povedané: Husky - jazdecký a pretekársky pes, husky - lov. Ak je to potrebné, každý z nich môže byť použitý ako na jazdu, tak aj na lov, ale zhoršujú ich zlé úlohy. Ďalej. Pridanie husky je silnejší a hustší, zatiaľ čo v husky - ľahší a štíhlejší. Chvost husky je zvyčajne vynechaný, v husky - vztýčenom na chrbát. Husky, mimochodom, má chvost viac chlpatý ako husky. A na labkách môžete rozlíšiť týchto psov: široká silná labky husky vydať sánkovú psa, majú viac kompaktnej husky.A najjasnejší rozdiel je, samozrejme, oči. Žiaden z psov, vrátane husky, nemá také modré oči ako husky, a v tom nemajú rovnaké. Ale na rozdiel od laika nezleteli do vesmíru. Husky majú samočistiace vlasy a takmer nemajú zápach, ale husky má zvyčajne štipľavý zápach. A často sa táto okolnosť stáva rozhodujúcou v otázke, kto je lepší - husky alebo husky, ak ide o výber domáceho psa. Áno, nie vždy sa tieto skvelé jazdecké a poľovnícke psy používajú na ich zamýšľaný účel. V poslednej dobe sa stále častejšie vyberajú ako sprievodný pes na údržbu v podmienkach súkromného statku alebo dokonca v mestskom byte.

Vo všeobecnosti je otázka nadradenosti niektorého plemena aspoň nelogická. Ako si môžete vybrať najlepšieho pána dvoch najlepších, ktoré sú takisto tak blízko, že sú dokonca zmätené? Ak máte dostatok šťastia, ak chcete získať šteňatku ktoréhokoľvek z týchto dvoch plemien - môžete predpokladať, že rodina má skutočného priateľa pre dospelých a deti.

Related news

Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky Prečo sa husky líši od husky Podobnosť a rozdiel medzi husky a husky